Kaplumbağa

Filtreler
Fiyat

TL  –  TL

  • 0TL
  • 0TL

Kaplumbağa Malzemeleri - Exporgin.com


Kaplumbağa malzemeleri ve ürünleri uygun fiyatlarla Exporgin.com’da sizleri bekliyor. Kaplumbağalar diğer evcil sürüngenler gibi evde rahatlıkla beslenebilen, canlılardır. Oldukça hassas olan bu sevimli dostlarınız için, doğayı en iyi şekilde yansıtan ve onu aratmayan yaşam alanı oluşturmanız oldukça önemlidir. Bu yaşam alanları genellikle kafesler, teraryumlar ve geniş cam fanus gibi yuvalar olmaktadır. Kaplumbağalar, diğer canlı hayvanlarla kıyaslandığında tıpkı kertenkele ve diğer sürüngenler gibi beslenme, barınma, ısı, ışık gibi temel ihtiyaçları daha farklıdır. Onları beslemeye karar verdiğinizde ve onlar için yuva hazırlamak istediğinizde, bu faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. 


Kaplumbağa ve diğer sürüngenler soğukkanlı canlılardır. Bu nedenle vücut ısıları çevre koşullarına göre değişkenlik gösterir. Evcil dostunuzun daha sağlıklı, uzun ömürlü ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için kafes ve aydınlatma aksesuarları seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kaplumbağınızın biyolojik, psikolojik özelliğini ve yaşını göz önünde bulundurarak ona yuva hazırlamanız oldukça önem taşır. Bu faktörleri düşünerek onun için en ideal yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca onlar için özel olarak üretilen yem ve besin takviyelerini kullanarak, onların daha sağlıklı ve yeterli beslenmesini sağlayabilirsiniz. 


Kamlumbağa Kafesi Nasıl Olmalı? 


Kaplumbağanız için doğru yuva tipini seçmek, yaşam fonksiyonlarını doğrudan ilgilendirdiği için son derece önemlidir. Kafes satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kullanılan malzemelerdir. Kaplumbağanızın türüne ve yaşına göre; teraryum, cam fanus veya plastik kafes çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Beslediğiniz hayvanın özellikleri hangi yuvayı seçmenizde önemli bir etkendir. 


Örneğin, bukalemun gibi bir sürüngen besliyorsanız hava akışının daha fazla olduğu bir kafes seçmeniz gerekir. Sürüngenlerin ve de kaplumbağaların bakımında yuvanın yapıldığı malzeme kadar, yuvanın boyutu da oldukça önem taşır. Evcil dostunuz henüz bebek ise, büyüdüğünde ulaşabileceği en fazla boyutu düşünerek seçim yapmanız, onun gelişimi için oldukça önem taşır. Örneğin kertenkele veya iguana gibi hayvanların bebeklik ve yetişkinlik arasındaki kilo farkı fazla olabilir. Bu da yaşam alanının dar olmasına neden olur. 


Kaplumbağa Aksesuarları ve  Fiyatları 


Kaplumbağa ve sürüngen malzemeleri ve fiyatları, beslediğiniz evcil hayvanınızın özel ihtiyaçlarına, özelliklerine göre farklılık gösterir. Genel olarak, kaplumbağa ve tüm sürüngenler, benzer aksesuarlara gereksinim duyarlar. Her ne kadar, aksesuarların bazı özellikleri farklı olsa da işlevleri aynıdır. Sürüngen dostlarınız için ihtiyacınız olan temel aksesuarlar çeşitleri arasında; Aydınlatma ve Uv,  Ay Işığı ve Isıtma Malzemeleri ve Ekipmanları, kaplumbağa Bahçeleri ve Aksesuarları, Terraryumlar & Malzemeler, Yemler & Ek Besinler, gizlenme alanları, su ve mama kabı, damlama sistemi, sisleme şişesi veya bazı türler için otomatik sisleme ve zemin kaplaması gibi alternatifler yer alır.


Bu aksesuarların çoğu hemen hemen tüm sürüngen ve kaplumbağalar için geçerlidir. Fakat, bazı özel türler için daha ayrıntılı aksesuarları satın almanız gerekebilir. Örneğin, çoğu kertenkele ve iguana UVB aydınlatmasına ihtiyaç duyarken, bazı sürüngenler ise sadece gece ve gündüz için sıradan bir aydınlatmaya ilgi duyarlar. Bu, bazı sürüngenler ve kertenkeleler arasındaki temel farktır. Beslediğiniz kaplumbağanın özelliği ve türü, yuva veya teraryum aksesuarları için alışveriş yapma şeklinizi etkileyebilir. Bu nedenle, sevgili sürüngen dostunuz için herhangi bir aksesuar satın almadan önce, beslediğiniz ya da beslemeyi planladığınız genel ihtiyaçları hakkında detaylı araştırma yapmanız sizin için yararlı olacaktır. Kaplumbağa Aydınlatma ve Isıtma Ürünleri 


Kaplumbağanın sağlığı için aydınlatma ekipmanları son derece önemlidir. Bazı kaplumbağa türleri aydınlatmaya daha fazla ihtiyaç duyarken, bazıları için ise gece gündüz aydınlatması yeterli oluyor. Kaplumbağalar günde 10 saat çalışan bir floresan lambasının ışığı ile sağlıklı bir şekilde yaşayabilirler. Ama çoğu kaplumbağa ve bazı kertenkele türleri UVB ışığına daha fazla ihtiyaç duyarlar. Her sürüngen ve kaplumbağa türüne uygun aydınlatma aksesuarları alınmadığında veya UV ışığını yeterli bir şekilde almayan bu hayvanlar, yediği besin ve vitaminleri iyi bir şekilde ememez. Bu durum metabolik kemik bozukluğu gibi çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. 


Sürüngenlerin ihtiyaç duyduğu, ısı miktarı hayvanın türüne göre değişse de hepsi ısıya ihtiyaç duyar. Sürüngenler soğukkanlı oldukları için vücut sıcaklıklarını çevresel koşullara göre dengeleyebilirler. Kaplumbağa yuvası için yeterli ısıtma sağlanmazsa, evcil hayvanınız sağlık açısından sorunlar yaşayabilir. Kaplumbağa kafesinin ısınmasına yardımcı olan daha pek çok farklı ısıtma ekipmanı ve aksesuarları kullanabilirsiniz. Çoğu kaplumbağa türü, kızılötesi ışınlarla veya seramik ısıtıcı ya da akkor ampulle çeşitleri ile ısıtılabilir. Kaplumbağa kafes ısıtma ürünlerinde asıl amaç, güneşin ısınma etkilerini taklit ederek, ona hissettirmektir. Ayrıca tank altı ısı yastığı, kafes üstü ısıtma şeritleri veya  ısı bandı gibi ısıtma ekipmanlarını da tercih edebilirsiniz. Bununla beraber, evcil dostunuzun yuva sıcaklığını ölçmek için bir termometre veya bir sıcaklık tabancası almanız gereklidir. En az iki termometreyi kafesin altına ya da üstüne veya yatay bir düzleme yerleştirebilir, kaplumbağanızın ısı değişikliklerini hassas bir şekilde ölçebilirsiniz. Exporgin’de sizlere sunulan, Aydınlatma, Uv ve Ay Işığı, Isıtma Malzemeleri, Kaplumbağa Bahçeleri ve Aksesuarları, Terraryumlar ve Malzemeler, Yemler & Ek Besinler gibi daha pek çok ürünü kolaylıkla sipariş edebilir, avantajı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.