Kedi Hijyen Ürünleri

Kedi Hijyen Ürünleri

Dünyanın en temiz hayvanı hangisi diye sorsak hemen herkesin cevabı kediler olur. Onların temizliğe olan merakı hemen hepimiz tarafından fark edilir durumda. Bıkmadan, usanmadan dakikalarca patilerini temizleyebilen kediler temizlik konusunda ne kadar hassas olduklarını gösteriyorlar. Peki kedilerin kendilerini temizlemesi tek başına yeterli oluyor mu? Cevap tabii ki hayır. Özellikle beraber yaşadığımız kedilerin temizliğini sağlamak konusunda bize de iş düşüyor. Bu hem kedimizin sağlığı hem de kendi sağlığımız için önemli. Neyse ki bu konuda bizlere yardım edecek kedi hijyen ürünleri bulunuyor. Bu sayede kedimiz çok daha temiz ve sağlıklı bir ömür sürüyor. 

Peki, kediler için üretilen ve çok faydalı olan hijyen ve bakım ürünleri arasında hangileri yer alıyor? Kedilerin hijyenini oluşturan en temel ürünler arasında tarak, şampuan, tırnak makası bulunuyor. Bunların yanı sıra çimler ve otlar da bu ürünlerin arasında. Ve tabii kedilerin temizliği konusunda içimiz rahat ettikten sonra kendi hijyenimiz ile de ilgileniyoruz. Bu noktada sevgili arkadaşlarımızın üzerimizde bıraktığı tüyleri temizlemek için kedi tüyü toplama rulo çeşitleri devreye giriyor. 

Bakımlı Kedilerin Hijyen Ürünleri 

Hangi kedi istemez ki bakımlı tüylere sahip olmayı, girdiği her ortamda tüm gözleri üzerine çekmeyi? Bu başlık altında kedilerimizin daha bakımlı olması, parlak tüylere ve çekici bir görünüme sahip olmasına neden olacak bakım ürünlerinden ve bu bakım ürünlerinin hangi işlevleri yerine getirdiğinden bahsedeceğiz.

Kedi tarağı: Sevgili dostlarımız için tüy bakımı oldukça önemli. Arkadaşlarımızın üzerinde kalan fazla tüyü almak, onu sakinleştirmek ve sevgi dolu hissetmesine neden olmak için bu ürünü kullanmakta fayda var. Kedilerinizin daha sağlıklı tüylere, daha güzel/yakışıklı bir görünüme kavuşması için bu üründen faydalanabilirsiniz. 

Kedi kumu koku gidericisi: Arkadaşlarımızın tuvaletini yaptığı alan düzenli aralıklarla temizlesek de kötü kokuya neden olabiliyor. Bu hem sevgili dostlarımızın canını sıkıyor hem de bizim için de kötü bir ortam yaratıyor. Kedilerimizin kumunda oluşan kötü kokuların etkisini azaltmak için bu üründen fayda sağlayabiliriz. 

Kedi şampuanı: Şampuan bizim için de son derece önemli bir hijyen ürünü. Bu ürünün kediler için olan önemi de tartışılmaz bir konu. Özellikle kedi pire şampuanı çeşitleri kedilerin parazitlerden kurtulmasına ve sağlıkla yaşamalarına yardımcı oluyor. 

Kedi tırnak makası: Ev kedileri için olmazsa olmaz olan tırnak makasları ile kedilerimizin tırnaklarını güvenli bir şekilde kesebiliyoruz. Kediler tırnak olmadan kendilerini güvende hissetmez. Bunun için onların tırnağını keserken oldukça hassas davranmak gerekiyor. En doğru tırnak makası ile doğru oranda tırnak kesimi arkadaşlarımızın hijyenini sağlamada etkili.  

Kedi tuvalet eğitim seti: Bazı kediler tuvaletlerini alışmamak için ellerinden geleni yaparlar. Bu durumda onlarla birlikte yaşayan insanlar için olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Bu durumu engellemek ve kedilerin tuvalet eğitimini olması gerektiği gibi vermemizi sağlayan setler en büyük yardımcımız. Setlerden faydalanılarak verilen eğitimler hem kedimizin sağlığını korumada hem de bizim için hijyen oluşturmada önemli. 

Kedi çimi: Kedilerin yedikleri besinleri sindirmesine yardımcı olan çimler, mide rahatlatma işlevi görüyor. Kediler bazen yemek sonrasında sindirim problemi yaşayabilir. Kedi çimi içerisinde barındırdığı folik asit sayesinde kedileri sindirim problemlerinden uzak tutar.

Kedi otu: Kedilerin en sevdiği ürün belki de budur. Çünkü her kedi zaman zaman kafa dinlemek ve sakinleşmek ister. Bunu sağlayan ürün ise kedi otudur. 

Kedi Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar

Özellikle evinde kedi bakmaya yeni başlayanlar için, kedi bakımında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsetmeden geçmeyelim. Bir kedi ile beraber yaşamaya karar verdikten sonra yapmanız gereken ilk şey aşıları tamamlatmak. Kedilerin aşılanması onların dağlıkları için son derece önemli. Çünkü aşılar hastalıklara karşı koruma kalkanı gibidir. Bundan sonra dikkat edeceğiniz şey ise kedinizi nasıl besleyeceğiniz. Eğer kediniz daha küçücük bir yavru ise yumuşak kedi mamalarından faydalanmanız gerekir. Sert mamalara geçişi böyle sağlayabilirsiniz. 

Kediler için tuvalet eğitimi, tüy bakımı ve göz bakımı da son derece önemli. Özellikle bakımsız kalan kedilerde birçok hastalık baş gösterebiliyor. Bunları engellemek için yapmanız gereken bu bakımları sağlamak için yardımcı bakım ürünlerinden faydalanmak. Kediniz için seçeceğiniz en iyi kedi şampuanı ve tarak gibi araçlarla kedi bakımını kolaylıkla sürdürebilirsiniz.