Mormiks Baklava

TRY 2,160.00
Option

Quantity Selection

Customer Service Guarantee
  • 14 days free return right
  • Secure payment, secure shopping
  • Original product warranty

İçindekiler : Un,yumurta,nişasta,sadeyağ,şeker,su,tuz ve özel firik fıstık içi.

Mor sebze ve meyveleri toz haline getirip daha sonra hamura katıp mormiks baklava haline getiriyoruz. afiyet olsun!!!

Dayanma süresi : Yazın 15 , Kışın 20 gündür.

Öneriler : Tüm ürünlerimizi yemeden önce içindeki sadeyağın doğal olması nedeni ile hafif ısıtınız.

Saklama Koşulları : Serin ve rutubetsiz yerde muhafaza ediniz.

Ürünlerimiz taş fırınlarda meşe odunundan pişirilip içinde hiçbir katkı maddesi olmayıp tamamen doğaldır.

 

MorMiks Ürünü Nedir? İçeriğinde Ne Vardır?

MorMiks ürünü İstanbul Üniversitesi, Avcılar Kampüsü, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan ve ülkemizin Ar-Ge ve endüstriyel üretimin bir arada olduğu tematik araştırma merkezi olan Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nde üretilmektedir. Mormiks temelde gıdaların içerisinde katılabilecek ve hazırlanan gıdaların Fonksiyonel Gıda olmasını sağlayabilecek, toz formda bir etken bileşendir. İçeriğinde mor sebze ve meyvelerden saflaştırılan ve sağlığa faydaları binlerce bilimsel yayına konu olan antosiyaninler (renk pigmentleri) vardır. Ürünümüz doğal ve yerlidir.

Rengi neden mor?

Yoksa gıda boyası mı var? diye düşünebilirsiniz. Mor renk kırmızı sebze meyvelerdeki aktif bileşenlerin doğal renginden geliyor. Aslında sebze ve meyvelerde sağlığımıza faydalı olan kısım şekerli olan kısım değil, rengini veren doğal kısım. Bu nedenle üretilen unlu mamüller de mor renkte oluyor. Teknoloji kullanılarak saflaştırıldığı için yapılan ürünün lezzetinde ve kokusunda bir değişiklik olmuyor. Yani mor renk unlu mamüller doğal tadında ve kokusunda. Tek fark içeriği mor bileşenlerce zenginleştirilmiş olması. Yani sentetik herhangi bir kimyasal içermiyor!

MorMiks’le Geliştirilen Ürünleri Kimler Kullanabilir?

Geliştirdiğimiz MorMiks ürünümüzle üretilen ürünleri her yaştan birey güvenle kullanabilir. Düzenli spor yapanların, sağlığına dikkat eden herkesin kullanımına uygundur. Sağlıklı bireylerde sağlığın daha da güçlendirilmesi için iyi bir antioksidan kaynağıdır. Tüm hastalık gruplarında (yüksek tansiyon, diyabet, kanser vs.) herhangi bir sakınca olmadan düzenli bir şekilde kullanılabilir.

MorMiks’le Geliştirilen Ürünler Ne Gibi Sağlık Etkilerine Sahip Olacaklar?

MorMiks’le geliştirilen ürünler, antosiyaninlerin etkilerinden dolayı "düşük glisemik indekse” sahiptirler. Düşük glisemik indeks demek, tüketilen gıdanın sindiriminin %20 oranında yavaşlatılması ve böylece daha dengeli bir kan şekeri değerlerine ulaşılması anlamına gelmektedir. 

Antosiyaninlerin günlük kullanım dozu olarak üst sınır söz konusu değildir. Örneğin, %8 oranında MorMiks’le hazırlanan bir ekmeğin 100 gramı 20 mg antosiyanin içermektedir. Bu sağlığımız açısında oldukça iyi bir orandır. Bu oranların belirlenmesinde Avrupa Gıda Otoritesi (EFSA) verileri temel alınmıştır. 

                                                       BİLGİ : SANKARA MORMİKS

TRY 2,160.00